Skip to main content
Competitions

Manitoba Marathon: історія, корисна інформація та цікаві факти

Manitoba Marathon — це щорічна подія, яка проходить у Вінніпегу, провінція Манітоба, в Канаді. Цей захід приваблює тисячі бігунів з різних куточків світу. Вони збираються разом, щоб випробувати сили, підтримати благодійні проєкти та насолодитися красою канадської природи.

Манітобський марафон славиться дружньою атмосферою та чудовою організацією, що робить його популярним як серед професійних атлетів, так і серед аматорів. Цьогоріч подія відбулась 16 червня.

Історія Manitoba Marathon

Уперше захід провели у 1979 році з метою збору коштів для підтримки людей з інтелектуальними порушеннями. За роки свого існування марафон перетворився на одну з найбільших спортивних подій в Канаді. Організатори зосереджені на створенні інклюзивного середовища, де кожен незалежно від рівня підготовки відчуває себе важливою частиною заходу.

Змагання складається з:

 • повного марафону;
 • напівмарафону;
 • естафети;
 • забігу на 10 км;
 • супербігу на 5 км;
 • дитячого забігу.

Протягом десятиліть марафон еволюціонував, залучаючи все більше учасників та спонсорів, що дозволяє зібрати значні кошти для благодійних організацій.

Маршрут марафону

Маршрут Manitoba Marathon

Траса проходить через мальовничі райони міста, історичні та культурні памʼятки. Марафонська дистанція завершується фінішем на Princess Auto Stadium. Маршрут створений з урахуванням безпеки та комфорту спортсменів, щоб зробити їхній забіг максимально приємним. По всій трасі розташовані музичні гурти, які розважають учасників, а також понад 2000 волонтерів, які підтримують бігунів. Для забезпечення енергії спортсменів на маршруті обладнані спеціальні станції з їжею та напоями.

Старт марафону відбудеться о 7 ранку. Для кращої організації учасники будуть розподілені на групи залежно від їх очікуваного часу фінішу. Це допоможе уникнути скупчення людей на старті та під час забігу.

Рекорди Manitoba Marathon

Денніс Рінде — пʼятиразовий переможець Manitoba Marathon

Денніс Рінде — справжня легенда Манітобського марафону, адже він здобув перемогу пʼять разів. Його найкращий час, який становить 2:13:51, досі ніхто не зміг перевершити.

Пітер Махер тричі підіймався на вершину пʼєдесталу, а Крістофер Ніколл, Кріт Гловах та Брайан Уокер — по два рази. Серед жінок найкращий результат продемонструвала Дженіс Крістін Клекер із часом 2:38:08.

Як стати учасником марафону

Участь у заході доступна для всіх бажаючих. Реєстрація відбувається онлайн через офіційний сайт марафону. Для цього необхідно заповнити анкету, сплатити реєстраційний внесок і отримати підтвердження участі.

Кожен може обрати відповідну відстань залежно від рівня підготовки та фізичних можливостей. Вартість залежить від дистанції та дати реєстрації.

Цікаві факти про марафон

Учасники марафону відпочивають після забігу

 • Марафон щорічно залучає понад 10 тисяч учасників.
 • Захід підтримує численні благодійні організації, збираючи сотні тисяч доларів.
 • Подія проводиться щорічно на День батька.
 • Маршрут марафону рівнинний та легкий для бігу. Перепад висот між найвищою та найнижчою точками складає всього 3 метри.
 • Учасники можуть скористатися послугами масажистів та лікарів, що працюють на трасі.
 • Захід активно впроваджує екологічні ініціативи, включаючи сортування відходів та використання екологічно чистих матеріалів.

Слідкуйте за блогом IKS, на вас чекає багато цікавого!

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi