Skip to main content
Обладнання для хронометражу

Сучасні технології хронометражу кінних змагань

Кінні перегони посідають одне з перших місць серед найдавніших спортивних дисциплін, що й досі зберігають свою актуальність та популярність у всьому світі. Одним із ключових елементів заходу є точне вимірювання часу, протягом якого кінь і вершник долають дистанцію.

Сучасні технології хронометражу не лише роблять кінні перегони більш справедливими, але й гарантують точність та надійність результатів. У цій статті ми дослідимо основні технології вимірювання часу цього виду змагань.

Історія хронометражу кінних змагань

Раніше хронометраж був трудомістким процесом, оскільки ґрунтувався на ручному використанні секундомірів. Цей метод мав значні недоліки, адже людський фактор впливав на точність результатів. Ситуація кардинально змінилася з появою електронних хронометрів у другій половині XX століття. Цей винахід значно підвищив точність вимірювань, адже електроніка позбавлена субʼєктивності.

Перші електронні системи хронометражу використовували фотокамери та світлові барʼєри. Ці пристрої фіксували момент проходження конем фінішної лінії.

Одна з перших систем фотофінішу

Сучасні технології хронометражу

Завдяки технологічному прогресу, сьогодні існують різноманітні системи, що дозволяють точно фіксувати час і відстежувати переміщення коней на трасі.

  1. Камери фотофінішу. Вони з високою частотою знімають момент фінішу. Це забезпечує отримання точного знімка моменту, коли кінь перетинає лінію, і виключає будь-які спірні ситуації.
  2. Електронні чіпи. Сучасні системи часто використовують RFID-чіпи, які прикріплені до сідла або збруї коня. Вони взаємодіють з антенами, що встановлені на старті, проміжних точках і фініші. Це дозволяє фіксувати час проходження кожного етапу дистанції.
  3. GPS-системи. Технологія GPS використовується для відстеження переміщень коней під час змагань на довгі дистанції. Це дає можливість не тільки визначити час проходження маршруту, а й аналізувати стратегію вершників, швидкість коня на різних ділянках траси.
  4. Відеоаналітика. Інтеграція систем відеоспостереження з програмним забезпеченням дозволяє отримувати ще більш точні дані про швидкість і траєкторію руху коня.
  5. Акустичні системи таймінгу. Використовуються, щоб подати звуковий сигнал для вимірювання часу перетину кожного етапу траси.
  6. Інтегровані онлайн-системи хронометражу. Вони транслюють дані про момент проходження учасників у реальному часі, тому глядачі можуть віддалено спостерігати за спортивною подією.
  7. Інфрачервоні системи. Вони застосовуються для автоматичного фіксування часу проходження кожного етапу змагань за допомогою інфрачервоних барʼєрів.

Камера фотофінішу Lynx

Завдяки цьому епоха субʼєктивних оцінок і спірних моментів у кінному спорті відходить у минуле, а на зміну їй приходить ера точних даних і обʼєктивних результатів.

Організація та проведення хронометражу

Перед змаганнями потрібно провести ретельну перевірку та налаштування обладнання хронометражу. Важливо правильно розмістити датчики та перевірити їх справність. 

Приклад розміщення технічного обладнання для кінних змагань

Під час змагань на конях електронні системи хронометражу автоматично фіксують кожну секунду. Це мінімізує ризик людської помилки та гарантує обʼєктивність. Дані з датчиків хронометражу надсилаються до централізованого центру обробки, де вони синхронізуються, аналізуються та перетворюються на остаточні результати.

Протягом усього змагання систему хронометражу постійно моніторить та контролює кваліфікований персонал. Це дає можливість швидко виявляти та усувати будь-які проблеми, що виникають.

Обладнання має відповідати високим стандартам точності та надійності. Система хронометражу повинна бути стійкою до впливу погодних умов, вібрацій та інших факторів, які призведуть до збоїв.

Хронометраж кінних змагань пройшов значний шлях від використання секундомірів до застосування найсучасніших технологій. Це дозволяє забезпечити обʼєктивність та неупередженість заходу, підвищити безпеку і сприяти розвитку спорту.

Якщо вам потрібно технічне обслуговування кінних змагань, команда IKS готова надати всебічну підтримку. Ми маємо необхідне обладнання для успішної реалізації заходу. Звертайтесь за консультацією до наших менеджерів.

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi