Competitions

Новини спорту: перший вікенд березня 2024 року

Токійський марафон 3 березня визначив не тільки своїх переможців, а й нових рекордсменів. У жіночому забігу ефіопська легкоатлетка Сутуме Асефа показала найкращий час за всі 17 років існування цього марафону — 2:15:55, що забезпечило їй восьму сходинку у світовому рейтингу. Її землячка, чинна чемпіонка світу Амане Берісо фінішувала третьою з часом 2:16:58.

Серед чоловіків кенієць Бенсон Кіпруто встановив рекорд дистанції, перетнувши фінішну лінію за 2:02:16, і зайняв п’яту позицію у світовому списку лідерів. Колишній рекордсмен Еліуд Кіпчоге замкнув першу десятку із результатом 2:06:50. Український ветеран Роман Кашпур, який після поранення на війні віднайшов себе у спорті, подолав 42-кілометрову дистанцію за 4:50:02, що є його особистим рекордом.

2 березня у місті Руїру (Кенія) відбувся відбір на Чемпіонат світу з кросу. Серед жінок у забігу на 10 км із часом 31:51 перемогу здобула Агнес Нгетіч, яка є світовою рекордсменкою на цій дистанції. Чинна чемпіонка світу з кросу Беатріс Чебет не потрапила у трійку лідерів, час 32:00 забезпечив їй четверте місце. Серед чоловіків найкращим став чемпіон світу з напівмарафону Сабастьян Со. Його результат — 28:39.

Відбіркові забіги мали місце й у столиці Австралії на Chemist Warehouse Cross Country. Дистанцію 10 км, яка проходила стежками лісу Стромло, першими подолали Пейдж Кемпбелл з часом 35:22 та Хафту Стрітцос з часом 30:04.

Європейська арена також провела ряд спортивних заходів. На Паризькому напівмарафоні перемогу святкували румунка Джоан Челімо (66:57) та кенієць Бернард Коеч (60:45).

Переможцями напівмарафону Рим-Остія стали багаторазова призерка світових напівмарафонів Мері Нгугі, її час 67:38, та кенійський легкоатлет Еммануель Вафула, його час 61:10.

На 10-кілометровому забігу у німецькому місті Леверкузен перемогу здобули Катаріна Штайнрук з результатом 32:05 та чемпіон Європи з марафону Річард Рінгер з результатом 28:33.