Skip to main content
Competitions

Новини спорту: третій вікенд квітня 2024 року

Новий світовий рекорд з бігу на марафонську дистанцію серед жінок встановила олімпійська чемпіонка Токіо-2020, кенійка Перес Джепчірчір. Вона фінішувала з часом 2:16:16 і при цьому на сім секунд випередила свою найближчу переслідувачку Тігст Ассефу (2:16:23) з Ефіопії. Третя позиція дісталася переможниці лондонської гонки у 2021 році, кенійці Джойсілін Джепкосгей (2:16:24). Кенійський дубль забезпечила перемога серед чоловіків Олександра Мутісо Муньяо. З часом 2:04:01 він на чотирнадцять секунд обігнав легендарного ефіопського легкоатлета Кененісу Бекеле (2:04:15). Третій результат, який становить 2:06:46, показав британець Еміль Кейрес.

Домінували кенійські спортсмени й на забігах в італійському місті Падуя. У марафонській дистанції перемогли Тімоті Кіпчумба з часом 2:08:22 та Лена Джеротіч з часом 2:31:47. У напівмарафоні найкращими були Алекс Нзіока (59:37) та Моріне Мічіра (68:30).

41-ий Віденський міський марафон визначив своїх переможців. Ними стали Чала Регаса з Ефіопії, його результат 2:06:35, та Назрет Велду з Еритреї — 2:24:08.

У чоловічій гонці Шанхайського напівмарафону перемогу здобув кенієць Ронсер Конга, перетнувши фінішну лінію за 60:29. Серед жінок найкращий результат показала Магдалена Шаурі з Танзанії — 69:57.

У німецькому Коршенбросі колишній чемпіон Європи з перешкод серед молоді до 18 років, бельгієць Тім Ван де Вельде виграв міський пробіг на 10 км. А українка Марина Немченко очолила жіночу гонку на 5 км з часом 16:04.

21 квітня у турецькому місті Анталія відбувся Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби. У змішаній марафонській естафеті (12,195 км чоловіки, 10 км жінки, 10 км чоловіки, 10 км жінки) перемогла збірна Італії. Компанію на п’єдесталі пошани їй склали збірні Японії та Іспанії. На дистанції 20 км у чоловічій гонці першу медаль для Швеції на цьому чемпіонаті приніс Персеус Карлстром (1:18:49). Серед жінок вийшла у лідери перуанська легкоатлетка Габріела Кімберлі Гарсія Леон (1:27:12).

20 квітня у Києві пройшов благодійний забіг SPARTAN. На гонці Sprint Competitive серед жінок першість здобула Наталія Каїнська з часом 35:03, серед чоловіків — Віталій Паращук (29:13). У відкритій гонці перемогли Катерина Симонова (46:02) та Давид Прекьядо (30:13). В парагонці переможцем став Герман Золотарьов з часом 46:44.