Skip to main content
Competitions

Новини спорту: останній вікенд березня 2024 року

30 березня у сербській столиці Белграді відбулася одна з найважливіших для легкоатлетів подій року — 45-й Чемпіонат світу з бігу по пересіченій місцевості. Минулорічні переможці Джейкоб Кіплімо з Уганди та Беатріс Чебет з Кенії впевнено підтвердити свої чемпіонські титули, здолавши 10-кілометрову дистанцію за 28:09 та 31:05 відповідно.

У юніорському забігу на 8 км перемогу здобув кенієць Самуель Кібаті, його час 22:40. Серед юніорок на дистанції 6 км найкращою стала 15-річна ефіопка Марта Алемайо з результатом 19:28.

У змішаній естафеті (4х2 км) не було рівних команді Кенії, в склад якої входили Рейнольд Черуйот, Вірджинія Нямбура, Кюмбе Мунгуті та П’юріті Чепкіруй. Друге місце у команди Ефіопії. Бронза у представників Великої Британії. Це перша медаль європейської країни на чемпіонатах з 2017 року та перша медаль Великої Британії з 2013 року. Вона дозволила британцям посісти четверте місце у медальному заліку. А очолила його збірна Кенії, в доробку якої 11 медалей: 6 золотих, 2 срібні та 3 бронзові.

На 76-му Падерборнському пасхальному забігу (Німеччина) на 10 км перемогу святкували кенійці Роберт Кіпроп Коеч з часом 27:54 та Пуріті Гітонга з часом 30:57.

У жіночій 10-кілометровій шосейній гонці на Ібіці іспанська легкоатлетка Лаура Луенго встановила рекорд дистанції — 32:45. Серед чоловіків найкращим став Адель Міхал з результатом 28:31.

30 березня у Вінниці відбувся командний чемпіонат України з кросу. Переможцями серед дорослих стали Артем Казбан, який подолав 8 км за 24:34, та Олена Коваль, яка подолала 5 км за 18:02. Серед молоді найкращими були Олексій Писарев, його результат — 8 км за  25:19, та Марина Губаль, її результат — 5 км за 18:58. Чемпіонами серед юніорів стали Тарас Гешко та Софія Гордійчук. На 3-кілометровій дистанції вони показали час 8:58 та 10:47 відповідно.