Skip to main content
Competitions

Новини спорту: перший вікенд квітня 2024 року

7 квітня у  столиці Франції відбувся Паризький марафон, у якому взяло участь 55 922 спортсмени. У чоловічій гонці перемогу здобув представник Ефіопії Мулугета Ума, показавши час 2:05:33. Серед жінок найкращими були його співвітчизниці — Меставут Фікір (2:20:45) та Енатнеш Аламрю (2:20:47), які фінішували першою та другою, відповідно. Третю сходинку п’єдесталу пошани посіла 40-річна кенійка Вівіан Черуйот, яка повернулася до змагань високого рівня вперше з жовтня 2020 року.

Ще одне європейське місто прийняло змагання з бігу на марафонську дистанцію 7 квітня. Мова йде про італійський Мілан. Там перемогу святкували кенієць Тітус Кімутай, його час 2:07:12, та ефіопка Тігіст Мемує, її час 2:26:32.

На австралійському континенті визначили переможців марафону у Лінці. Це Ґойтом Кіфле з Еритреї, який фінішував з часом 2:08:15, та Ребека Джеруто Чероп з Кенії, з часом — 2:33:05.

Найкращими легкоатлетами на марафоні у місті Теґу в Південній Кореї стали Стівен Кіпроп з Кенії, його результат 2:07:04, та Руті Ага з Ефіопії, її час 2:21:08 зафіксовано новим рекордом дистанції.

На Берлінському напівмарафоні у Німеччині серед чоловіків не було рівних кенійцю Даніелю Ебенйо, він подолав дистанцію за 59:30. У жіночій гонці першою фінішувала ефіопка Текле Мулуат з результатом  66:53.

У Братиславі, столиці сусідньої Словаччини відбувся ряд забігів. На марафонській дистанції перемогли поляк Павел Косек (2:25:32) та хорватка Наташа Шустич (2:49:02).  На напівмарафоні першими фінішну лінію перетнули кенійці Гілларі Кімайо з часом 64:47 та Філіс Чеборіот Кіпкеріо з часом 77:00. Титули національних чемпіонів здобули Мартін Русіна (67:57) та Зузана Гейдошова (79:27).