Skip to main content
Competitions

Як організувати змагання з бігу на короткі дистанції

Біг на короткі дистанції, як і інші види легкої атлетики — це захоплююча подія як для учасників, так і для глядачів. А забезпечити видовищність — це завдання організаторів. Команда IKS підготувала невеликий гайд «Як організувати змагання з бігу на короткі дистанції».

Крок 1. Визначте вид змагань.

Біг на короткі дистанції включає різні змагання.На вибір у вас є кілька різновидів бігу в легкій атлетиці: традиційний біг на 30, 60 або 100 метрів, естафети та біг з бар’єрами. Кожен тип змагань має свої унікальні правила та вимоги, тому переконайтесь, що ви маєте чітке розуміння того, про що йдеться, перш ніж рухатися вперед.

Крок 2. Знайдіть місце.

Наступний крок — пошук відповідного місця. В ідеалі вам потрібна рівна поверхня, вільна від перешкод. Бігова доріжка — це найкращий вибір, але парк або відкрите поле також можуть підійти, якщо ви чітко позначите трасу. Розмітка траси має бути яскравою та чіткою. Так учасники зможуть орієнтуватись на майданчику, а судді максимально компетентно проводити оцінювати.

Біг на короткі дистанції складається зі старту, стартового розгону, бігу по дистанції та фінішу. Організаторам треба упевнитись, що всі учасники забігу можуть вільно рухатись на доріжках та знаходитись на стартовому та фінішному майданчиках.

Крок 3. Встановіть дату й час.

Враховуйте такі фактори, як погода, свята та інші події в регіоні. Переконайтеся, що ви виділили достатньо часу для просування події та залучення учасників.

Пам’ятайте, із яких фаз складається біг на короткі дистанції. Розрахуйте час, що знадобиться для змагань врахувавши кожного учасника. При необхідності, заплануйте час на додаткові спроби.

Крок 4. Створіть правила.

Будь-які змагання потребують правил і положень для забезпечення чесної гри та безпеки. Для створення правил окресліть: вимоги до учасників, включаючи вікові обмеження, вимоги до обладнання та будь-яку іншу відповідну інформацію. Переконайтесь, що ви чітко повідомили ці правила учасникам перед початком змагання.

Крок 5. Оберіть обладнання.

Вибір обладнання для змагань з бігу залежить від багатьох факторів, включаючи розташування майданчика, кількість учасників та доступний бюджет. Нижче наведено основні види обладнання, що знадобляться на перегонах:

 • транспондерні системи;
 • камери фотофінішу;
 • стартові системи;
 • системи відеореєстрації;
 • електронне вимірювання відстані;
 • відеообладнання;
 • прилади для виміру швидкості вітру;
 • табло для результатів фінішуючих.

Для того, щоб бути впевненими в якості технічного забезпечення, ви можете звернутись до команди IKS. Ми надамо послуги з підбору потрібного обладнання та забезпечимо його справне функціонування.

Крок 6. Рекламуйте подію.

Просування є ключовим фактором для залучення учасників і глядачів до ваших спринтерських змагань. Використовуйте соцмережі, місцеві медіа та радіомовлення, щоб поширити інформацію про подію.

Крок 7. Наберіть команду.

Успішний захід потребує команди однодумців. Визначтесь з основними управлінськими посадами, які вам потрібні. Зазвичай серед такого персоналу виділяють:

 • директора або менеджера змагань;
 • технічного менеджера;
 • секретаря;
 • статистика;
 • менеджера з презентації змагань.

Визначте кількість суддів та їх ієрархію. Судді мають слідкувати за дотриманням вимог та правил змагань, а також слідкувати за загальним порядком під час проведення заходу.

Часто на невеликих змаганнях організатори звертаються до волонтерів. Але, пам’ятайте, перш ніж взяти на роботу волонтера, переконайтесь, що він чітко розуміє свої обов’язки та має досвід організації змагань.

Організація змагань вимагає ретельного планування та уваги до деталей. За правильного підходу ця подія стане відмінним дозвіллям для глядачів та крутим досвідом для спортсменів. Дотримуйтесь цих кроків і готуйте успішне змагання з бігу на короткі дистанції.

Джерело: TejasTrails

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi