Skip to main content
Обладнання для хронометражу

ALGE-TIMING: історія бренду та огляд основних систем хронометражу для легкої атлетики

ALGE-TIMING — відомий міжнародний розробник у секторі електронних спортивних хронометражів. Компанія виникла як невеликий сімейний бізнес в Австрії понад 70 років тому. Сьогодні це великий міжнародний розробник, який поставляє продукцію в 40 країн світу. У цій статті розбираємо головне спортивне обладнання ALGE-TIMING для легкої атлетики.

Історія компанії

Головний офіс розташований на заході Австрії, безпосередньо на кордоні зі Швейцарією та лише за кілька кілометрів від кордону з Німеччиною

Компанію заснував у 1946 році радіотехнік Йозеф Альге під одноіменною назвою «Йозеф Альге». З початку 70-х років бізнес зосереджується на виробництві хронометрів. Інноваційна на той час модель хронометру TDC 2000 стала справжнім проривом. З 1998 року Альберт Веттер і Вольфганг Альге керують компанією в 3-му поколінні.

З 2023 року Alge-Timing стає частиною компанії Microgate. Проте бренди функціонують окремо. Сьогодні ALGE-TIMING пропонує широкий спектр обладнання для вимірювання часу як для невеликих місцевих замовників, так і для світових спортивних організацій. Продукція компанії охоплює понад 30 видів спорту та представлена на 5 континентах.

Хронометражне обладнання від ALGE-TIMING

ALGE-TIMING пропонує спортивний хронометраж як для змагань у закритих приміщеннях, так і на стадіонах, на вулиці тощо

Компанія пропонує цілу низку обладнання хронометражу та аксесуарів для легкої атлетики, таких як лічильники кіл, стартовий годинник, волого захисні кожухи, пристрої вимірювання відстані (теодоліти) та різні табло для відображення інформації від ALGE-TIMING. Зупинимося детально на основних елементах системи хронометражу для легкої атлетики.

Електронна стартова система BANG

Ідеально підходить для стикування з іншими пристроями ALGE-TIMING та може використовуватися з одним або декількома динаміками зі вбудованим підсилювачем BANG.

На наведеній схемі показаний BANG W, який підключений до електронного стартового пістолету e-Start W

При натисканні курка на e-Start W стартовий імпульс передається по радіо в динамік BANG W та на таймер (наприклад, Timy3 WP). BANG W видає звук, що імітує стартовий постріл. Стартер подає спортсменам команди, використовуючи радіогарнітуру BANG-HS.

Система фальшстарту Start Judge SJ2

Start Judge SJ2 — це система фальстарту для легкої атлетики, яка використовується для контролю старту змагань. Вона складається з транспортного візка Start Judge SJT2 з вбудованим контролером і бар’єром. Датчики SJS2 встановлені на кожному стартовому блоці. Інтегрована система гучного зв’язку дозволяє стартеру дати команди спортсменам. Стартовий сигнал вивільняється через динамік, вбудований у датчик запуску, і завдяки цьому всі бігуни можуть почути сигнал старту одночасно.

Усі вимірювання проводяться автоматично. На графіку праворуч показано типовий процес старту, де трек під номером 5 викликав фальстарт

Кожен датчик старту збирає та передає стартові дані до системи Start Judge, і підключається за допомогою кабелю USB. Стартові криві всіх учасників (доріжки) видно на екрані ноутбука.

Електронні стартові пістолети

E-Start підключається за допомогою кабелю, а у e-Start W — бездротове підключення

Поєднують в собі абсолютну точність та синхронізацію подачі стартового сигналу, спалаху та звукового сигналу. З появою цього пристрою проблеми, пов’язані з транспортуванням зброї, стали історією. Електронний стартовий пістолет підключається безпосередньо до пристроїв ALGE-TIMING, таких як BANG чи стартової системи SJ2. У стартового пістолета передбачена кнопка, при натисканні якої подається сигнал, спалах та зімітований постріл.

Пристрої синхронізації Timy3 W & Timy WP

За будь-яких погодних умов, навіть у рукавичках, використання клавіатури не викликає жодних проблем

Timy3 та Timy WP мають компактний дизайн, оснащений високоякісними технологіями. Незважаючи на невеликі розміри, силіконова клавіатура зручна та проста у використанні. У пристроях вбудовано принтер, який записує всі змагання.

Система фотофінішу OPTIc3

Камера має швидкість запису до 30 000 кадрів в секунду (fps) і до 2016 вертикальних пікселів

Система фотофінішу OPTIc3 ALGE-TIMING — новий технічний лідер на ринку. Двовимірний повноекранний режим синхронізації 100 Гц ідеально підходить для вимірювання результатів у бігу, плаванні, веслуванні та інших цілей резервного копіювання.

Такі функції, як 2D зображення, автофокус, автоматичне налаштування діафрагми, роблять систему простою у використанні. VoIP дозволяє спілкуватися зі стартером, а хронометрист спілкується без гарнітури через мікрофон і динамік ПК. Виробник пропонує також просунуту професійну модель фотофінішу OPTIc3-PRO, яка включає вдосконалені опції.

Характеристики OPTIc3 OPTIc3-PRO
Піксель 1360 пікселів 2016 пікселів
Швидкість запису 100 — 3000 fps 100 — 30 000 fps
Голос через IP опціонально так
Підсилення світла eXtremLux опціонально так
Бездротова мережа синхронізації опціонально так
Високошвидкісне відео (100 зображень на секунду) опціонально так
Підключення до ПК Gigabit Ethernet  WLAN
Кріплення об’єктива C-Mount F-Mount з адаптером
Автофокус так так
Час запису необмежений, в залежності від апаратного забезпечення ПК
Джерело живлення Ethernet з PoE+джерело живлення PS12A (9 — 13, 4 VDC)
Робоча температура від – 20 до 50 °C
Розміри (без об’єктива) 180 x 120 x 80 мм
Вага 1,5 кг

Порівняльна характеристика OPTIc3 та OPTIc3-PRO від ALGE-TIMING

Моніторинг фінішу IDCam

IDCam можна підключити до таймера ALGE-TIMING

IDCam — надійний та простий пристрій для моніторингу лінії фінішу. Коли спортсмен перетинає фінішну лінію, IDCam робить серію знімків з високим

дозволом та зберігає їх на ПК. Зображення автоматично сортуються за ідентифікаційним номером, якщо номер заздалегідь введений у пристрій хронометражу.

Записані зображення допомагають визначити порядок перетину спортсменами лінії фінішу, привласнювати BIB-номери, добре помітні на записаних зображення.

Польові та інформаційні табло

Приклад польового табло CH-EIII-10.6

Інформаційні екрани для змагань з легкої атлетики від ALGE-TIMING мають наступні характеристики:

  • Роздільна здатність усього відео екрана: 216 x 72 точки
  • Активна поверхня: 2304 x 768 мм
  • Для встановлення на підлозі використовується підставка
  • Може бути встановлений м’який гумовий захист
  • Підходить для використання на вулиці

Основні та додаткові елементи електронного суддівства та хронометражу дозволяють робити змагання більш видовищним і в результаті залучати більше глядачів.

Потрібні хронометражні системи для змагань з атлетики, триатлону або велоспорту? Компанія IKS професійно налаштує все обладнання та організує інші технічні питання. Ми також надамо обладнання для проведення спортивних заходів в оренду. За подробицями звертайтесь до наших менеджерів.

 

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi