Skip to main content
Обладнання для хронометражу

Як правильно обрати хронометражне обладнання для змагань

Доля секунди може вирішити, кого величатимуть переможцем, а хто залишиться в тіні програвших. Тому правильний вибір хронометражного обладнання — це рішення, яке забезпечить достовірність результатів змагань та продемонструє професійний рівень їхньої організації. Сьогодні розповідаємо, на що варто звернути увагу при виборі хронометражного обладнання.

Критерії вибору обладнання для хронометражу змагань

Перш за все потрібно врахувати декілька важливих аспектів.

  • Вид спорту. Кожен вид має свої особливості, а відповідно й вимоги. Наприклад, для бігових дисциплін потрібні хронометри з точністю до мілісекунди, для стрибків — системи з чіткою фіксацією моменту відштовхування, а для плавання — водонепроникні хронометри та системи з дистанційним керуванням.
  • Масштаб змагань. Тут ключовими факторами є рівень змагань, кількість учасників та довжина дистанції.
  • Функціональні можливості. Деякі хронометражні системи можуть надавати додаткові функції, такі як вивчення інтервалів, відслідковування маршрутів тощо.
  • Бюджет. Ринок пропонує різноманітні варіанти у різних цінових категоріях. Та насамперед при плануванні бюджету варто вирішити, що краще: придбати обладнання для хронометражу змагань чи скористатися послугою оренди.

Вибір хронометражного обладнання з урахуванням цих критеріїв допоможе забезпечити точність та справедливість спортивних змагань на будь-якому рівні.

Види хронометражних систем

На основі способу фіксації часу та передачі інформації хронометражні системи поділяють на декілька видів.

  • Електромеханічні. Використовують комбінацію електроніки та механіки для точного вимірювання часу. Вони надійні та найменш вразливі до технічних проблем. Найчастіше застосовують у гірськолижному спорті, стрільбі, у силових та моторних видах спорту.
  • Електронні. Системи електронного хронометражу використовують електронні компоненти та програмне забезпечення, які гарантують високу точність, ефективність вимірювань та швидку обробку даних. Найкраще підходять для таких видів спорту: легка атлетика, біатлон, триатлон, плавання, велоспорт.

Система електронного хронометражу Race Result

  • Бездротові. Ці системи є передовими технологічними рішеннями з високим рівнем мобільності для автоматизованого та зручного вимірювання часу у спортивних змаганнях. Незамінні для екстремальних видів спорту, таких як скейтбординг, BMX, сноубординг тощо.

Зупинимося детальніше на різних типах хронометричного обладнання, яке найчастіше використовують у бігових змаганнях.  

Хронометражне обладнання для змагань з бігу

Транспондерні системи, або ж чиповий хронометраж, є найефективнішим методом реєстрації часу пробігу. Чип кріпиться на спортсмена — на щиколотку або до нагрудного номера, і передає сигнал на всьому шляху проходження дистанції. Це дає змогу отримувати не тільки кінцеві результати, а й проміжні на певних відрізках забігу. Лідером у галузі чіп-таймінгу є німецьке хронометричне обладнання Race Result.

Традиційним методом хронометражу бігових змагань невеликого масштабу  є замірювання застрілу (gun timing). Він вимірює час від пострілу стартового пістолета до перетину фінішної лінії.

На бігових змаганнях у стилі Park Run резонно використовувати систему штрих-кодів. При реєстрації кожен учасник отримує унікальний штрих-код або браслет, який підв’язаний до його ідентифікаційних даних. А тоді спортсмен самотужки сканує цей штрих-код на старті та фініші.

Система штрих-кодів на змаганнях у стилі Park Run

Також останнім часом неабиякої популярності набувають мобільні додатки для хронометражу. Вони ідеально підходять для змагань локального значення, де витрати на дорожче обладнання є недоцільними.

Сподіваємося, що надана інформація максимально спростить для вас процес вибору правильного хронометражного обладнання для змагань. У разі виникнення додаткових запитань, пам’ятайте, що команда IKS завжди готова надати консультацію та забезпечити технічну організацію ваших змагань. Звертайтеся.

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi