Competitions

Новини спорту: третій вікенд березня 2024 року

Відбір на Олімпійські Ігри в Парижі у повному розпалі. 16 березня на 10-кілометровому забігу The Ten — SoundRunning в Каліфорнії 8 найкращих спортсменів та 4 спортсменки продемонстрували олімпійський стандарт — позначку часу, нижчу за 27:00 та 30:40 відповідно. А переможцями цього змагання стали Грант Фішер (26:52.04) та Ціге Гебреселама (29:48.34).

Наступного дня уже каліфорнійський Лос-Анджелес став ареною забігу на марафонську дистанцію. Перемогу там здобули кенійські легкоатлети: Домінік Нгено з часом 2:11:01 та Стейсі Ндіва з часом 2:25:29.

Повторити кенійський дубль вдалося Асбелу Рутто та Айвін Джеруто на Римському марафоні. Переможець чоловічої гонки фінішував з результатом 2:06:24, а його співвітчизниця — з результатом 2:24:36.

На Лісабонському напівмарафоні найкращими стали Дінкалем Аєле з Ефіопії, його час 60:36, та колишня світова рекордсменка з марафонського бігу Брігід Косгей, її час 65:51.

Напівмарафонська дистанція у Нью-Йорку підкорилася кенійцю Абелю Кіпчумба (60:25) та норвежці Каролайн Б’єркелі Ґровдал (69:09).

Визначилися фаворити шосейної 10-кілометрової гонки Вілья-де-Ларедо в Іспанії. Серед чоловіків це дворазовий чемпіон світу на дистанції 3000 метрів у приміщенні, ефіопець Йоміф Кеєльча, його результат 26:37. Серед жінок це німкеня Констанце Клостергафен із результатом 31:07, що відтепер є її особистим рекордом.

Такого типу забіг відбувся й у польському місті Познань. У ньому перемогли господарі змагань Кристіан Залевський (28:56) та Сабіна Ярзабек (32:42). Український легкоатлет Дмитро Дідоводюк фінішував п’ятим із часом 29:50.