Спортивні змагання для дітей — прекрасна можливість залучити до спорту молоде покоління. Показати, що це не лише корисно, а й цікаво. Для дитини це чудова нагода проявити себе, здобути першу перемогу та отримати заслужену медаль на фініші.
Раніше ми вже писали про організацію марафонів загалом, сьогодні ж зупинимось на особливостях і основних проблемах організації спортивних змагань для дітей.
Види дитячих змагань
Командні види спорту найкраще згуртовують учасників
В залежності від мети, спортивні змагання для дітей поділяються на:
- командні змагання (спартакіади, турніри, чемпіонати);
- сімейні змагання (команди учасників складаються з батьків та дітей); особисті першості;
- спортивні конкурси.
Спорт для дітей повинен мотивувати і заохочувати їх до активності та досягнень. Враховуючи ці особливості, важливо мати чіткий план, команду організаторів та волонтерів, а також забезпечити відповідну комунікацію та співпрацю з усіма сторонами.
Основні етапи організації дитячих спортивних змагань
Організація змагання для дітей подібна до проведення дорослих забігів і складається з 3 основних етапів:
-
Організаційно-підготовчий етап.
На першому етапі вирішуються наступні задачі:
- визначте цілі та задачі змагань;
- складіть календарний план, положення про змагання;
- сплануйте технічну частину змагань;
- облаштуйте місце проведення, монтаж обладнання.
Залежно від обраного виду заходу підбирається зручне місце: спортзал, дитячий центр, футбольне пол, пляж або парк.
-
Проведення змагань.
Основні задачі даного етапу: провести офіційне відкриття змагань з урахуванням складеної програми і нагородити переможців. Якщо ви плануєте витратити на захід понад 2 години, подумайте про харчування та воду для учасників. Це може бути повноцінне харчування або здоровий перекус овочами та фруктами.
Нагородження переможців — заключний етап проведення змагань
Дитячі змагання повинні бути святом для учасників і глядачів. Відкриття і закриття свята краще провести в урочистій атмосфері. Для цього вам може знадобитись ведучий.
Особливості організації дитячих забігів
Дитячі змагання мають проходити в ігровій і розважальній атмосфері
Організація дитячих змагань може бути складнішою за проведення звичайного забігу для дорослих, тому що діти мають свої особливості і не мають досвіду. Дитячі змагання відрізняються від дорослих за кількома основними аспектами. Серед них:
Організація змагального процесу. Основні складнощі пов’язані з великою кількістю дітей. Особливо, якщо це масовий старт. Діти, в міру своїх вікових особливостей, ведуть себе дуже активно і не можуть довго концентруватися на одній справі. Тому завдання організаторів — підтримувати порядок і сувору організацію.
Процес реєстрації, старту, фінішу. Важливо поділити всіх учасників за віком та статтю. В ідеалі — організувати окремий забіг для кожного року народження. Тоді діти будуть змагатися з іншими дітьми свого віку в рівних і максимально безпечних умовах. Дистанції також мають бути коротшими за дорослі забіги. Наприклад, на 100 чи 500 метрів.
Комунікація з батьками може бути викликом. Деякі діти мають активний темперамент і тому завдання організаторів — не допустити штовханини під час старту та фінішу. Діти можуть впасти та травмуватися. Як наслідок — зіпсований настрій, скандали з батьками, а іноді — й судові позови.
Правила та обмеження. Дитячі змагання передбачають спеціальні правила та обмеження, щоб забезпечити безпеку та захист дітей. Оскільки у наймолодших учасників немає досвіду, то і технічно змагання повинні бути простими і зрозумілими.
Техніка безпеки. Обов’язково подумайте про безпеку дітей. Не пропонуйте ризиковані завдання, розраховані для дітей старшого віку. Для обслуговування дитячих спортивних змагань призначається лікар і інший медичний персонал. Якщо є можливість — запросіть бригаду швидкої допомоги.
На змаганнях мають чергувати медики
Система суддівства та визначення результатів. Суддівство дитячих змагань вимагає чіткості та суворої організації. Потрібно провести інструктаж перед стартом і роз’яснити правила всім учасникам. Для визначення результатів потрібно зробити окрему базу учасників із зазначенням чіткого порядку старту різних вікових груп, послідовності забігів тощо.
Атмосфера та організація. Дитячі змагання мають проходити в ігровій і розважальній атмосфері, з музикою, іграми та іншими розвагами. Потрібно забезпечити всіх учасників заохочувальними призами, а переможців — цінними подарунками. Організаторам також слід подбати про медичну допомогу та харчування, щоб забезпечити комфорт та безпеку дітей.
-
Заключний етап.
Змагання завершуються збором інвентаря та обладнання. На цьому етапі також потрібно зібрати технічну документацію про змагання: заявки, картки учасників, протоколи старту і фінішу.
Важливим чинником для чіткої організації та проведення змагань є його аналіз і підбивання підсумків. Це допоможе врахувати недоліки та не допустити помилки в майбутньому.
Про технічну організацію дитячого змагання ми вже розповідали на прикладі спортивної гри «Хто перший» в Києві. |
Отримуйте незабутні спогади, яскраві емоції, адже дитячі старти — це активний відпочинок всією родиною та можливість поділити радість перемоги разом.
Якщо ви шукаєте технічного організатора дитячого спортивного заходу, команда IKS надасть всі послуги з обслуговування змагань різних видів. Крім того, ми можемо допомогти обрати обладнання та надати в оренду усе необхідне — звертайтесь за консультацією.