Skip to main content
Новини спорту

Новини спорту: другий вікенд вересня 2023

У румунському Брасові 22-річна кенійка Агнес Нгетіч побила рекорд серед жінок на дистанції 10 км на змаганнях tRUNsylvania International 10K з результатом 29:24. Велдон Лангат переміг серед чоловіків за 27:05.

Олімпійська чемпіонка Перес Джепчірчір виграла Great North Run у Великобританії з часом 66:45, випередивши переможницю Нью-Йоркського марафону Шерон Локеді (67:43). Після дискваліфікації у марафоні на Чемпіонаті світу ефіопець Тамірат Тола виграв чоловічу гонку з результатом 59:58.

У Нью-Йорку чемпіон світу з бігу на 1500 метрів Джош Керр виграв милю на П’ятій авеню за 3:47,9. Джемма Рікі відновила чемпіонський титул у жіночій гонці за 4:19,4.

Кенієць Семмі Кіген (2:11:42) і ефіопець Етлемаху Сінтаєгу (2:34:04) здобули перемогу на Талліннському марафоні.

У Вільнюському марафоні перемогли Давід Гарскі з Польщі (2:25:42) і Вілманте Стасаускайте з Литви (2:47:32).

У Таїланді поляк Кшиштоф Хадас (67:53) і Деста Цега з Ефіопії (81:23) виграли Scenic Half Marathon Krabi.

Доменіка Майєр виграла чемпіонат Німеччини з бігу на 10 км, показавши час 32:22. Чемпіон Європи з марафону Річард Рінгер переміг у чоловічому забігу з результатом 29:23.

Надя Баттоклетті з часом 31:36 виграла Чемпіонат Італії з бігу на 10 км, встановивши новий національний рекорд. П’єтро Ріва виграв титул серед чоловіків з часом 28:23.

Кенійці Альберта Тонуї (64:09) і Кіпкеріо Філіс-Чебойро (74:37) стали переможцями Будапештському напівмарафону.

Сара Драуфт (35:23) і Деніел Балчін (30:27) завоювали національні титули Нової Зеландії на дистанції 10 км.

У США колишня чемпіонка світу з бігу на 1500 метрів Дженні Сімпсон виграла 10-кілометровий забіг Plaza з часом 33:00. У чоловіків переміг Еван Ландес (30:21).

В Іспанії Хав’єр Герра переміг у гонці Madrid Corre por Madrid на 10 км з часом 29:18, Клара Вінарас виграла гонку серед жінок (36:00).

У Ніцці пройшов Чемпіонат світу з Ironman серед чоловіків. Вперше змагання провели за межами США окремо для чоловіків і жінок через велику кількість учасників. Жіночі змагання відбудуться у жовтні на гавайському острові Кона. Перша п’ятірка переможців виглядає так:

1. Сем Лейдлоу (8:06:22)
  2. Патрік Ланге (8:10:17)
  3. Магнус Дітлев (8:11:43)
  4. Руді фон Берг (8:12:57)
  5. Леон Шевальє (8:15:07)

Триразовий чемпіон світу Ян Фродено, для якого це була остання гонка в кар’єрі, завершив дистанцію з часом 8:48:42.

На Чемпіонаті світу відзначились і українці: Данило Одинець (10:10:27), Сергій Мальчик (10:42:12), Сергій Єрошов (10:53:02), Сергій Анцупов (11:46:19), Ярослав Нирка (11:55:44), Олександр Велігоненко (12:07:19), Антон Юрковський (12:29:43), Олександр Кочубеєнко (13:56:01).

9 вересня у Києві відбувся Тестовий забіг на ВДНГ в рамках підготовки до Київського марафону незламності. Першими на дистанції 30 км фінішували Віталій Турчин 2:06:07 та Ольга Панчій з часом 2:18:59.