Skip to main content
Новини спорту

Новини спорту: четвертий вікенд вересня 2023

24 вересня на Берлінському марафоні відбулася історична подія: було встановлено новий світовий рекорд серед жінок. Тігіст Ассефа покращила свій результат після Чикаго одразу на 2 хвилини та виборола першість з часом 2:11.53. Вона стала першою ефіопкою, яка встановила світовий рекорд у марафоні. Срібло і бронзу отримали кенійки Шейла Чепкіруй (2:17.49) і Магдалена Шаурі (2:18.41).

Еліуд Кіпчоге виграв чоловічу гонку без світового рекорду з часом 2:02.42. Він виграв Берлін вп’яте, чого ще не вдавалося нікому в історії. Друге місце посів кенієць Вінсент Кіпкемой (2:03.13), третє — ефіопець Тадесе Такеле (2:03.34).

Багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів України, рекордсменка України з напівмарафону Євгенія Прокоф’єва посіла на марафоні 20-те місце серед жінок з часом 2:28:59. Однією з цілей легкоатлетки в Берліні було підкорення нормативу на ОІ-2024 в Парижі, який становить 2:26:50.

В Аргентині кенієць Корнеліус Кіплагат виграв Буенос-Айреський марафон за 2:08:29. Рода Тануї виграла серед жінок за 2:24:52.

Кенієць Вілфред Нятого переміг на марафоні Leon у Мексиці з часом 2:20:17, серед жінок перемогла Аргентина Черна Вальдепеньяс (2:42:32).

Кенійські чемпіони Фелікс Черуйот (2:23:20) і Моніка Черуто (2:53:47) перемогли на Монреальському марафоні в Канаді.

Цими вихідними українці також відзначились на міжнародних і домашніх подіях.

У 45-му Варшавському марафоні українці Микола Мевша (2:16:38) і Віталій Шафар (2:16:53) взяли друге і третє місце відповідно. Серед жінок наша землячка Ольга Нижник виборола срібло з часом 2:37:09. А Марина Немченко з часом 2:38:14 стала третьою. Переможцем марафону став угорець Левенте Шемерей (2:15:32). Серед жінок перша — Єва Ягельська з часом 2:34:43.

На марафоні West Carpathian в Хусті першість отримав Віктор Романюк (2:33:43), першою серед жінок прибігла Іванна Мельник (3:06:31).

У Житомирі на благодійних змаганнях з триатлону «Залізна країна» збирали гроші на лікування військових. В класичний олімпійській дистанції перемогу здобули Олександр Осипчук (2:10:58) і Тетяна Король (2:41:14).