Skip to main content
Новини спорту

Новини спорту: перший вікенд жовтня 2023

1 жовтня в Ризі відбувся Чемпіонат світу з легкоатлетичного бігу на шосе за участі 13 тисяч спортсменів. Перес Джепчирчір очолила кенійську перемогу на дистанції 21 км з результатом 67:25, випередивши Маргарет Кіпкембой (67:26) і Кетрін Релін (67:34). У чоловічому півмарафоні Себастьян Со (59:10) переміг Даніеля Сімію на останньому кілометрі (59:14). Семвел Майлу виграв бронзу з часом 59:18.

Тут же у забігу на 1 милю 20-річний Гоббс Кесслер переміг зі світовим рекордом 3:56,13. Серед жінок першою стала Дірібе Велтеджі також з рекордними 4:20.98.

Найстаріший марафон у Європі, Кошицький марафон миру, відсвяткував своє 100-річчя з рекордом чоловічої дистанції 2:06:55. Його встановив кенієць Філемон Роно. Ефіоп Кебеде Тулу фінішував другим з різницею в 1 секунду (2:06:56). Третім прийшов Бергане Тесфай з Еритреї з часом 2:07:07. Несподіваною переможницею серед жінок стала кенійка Джеклін Чероно у своєму першому в кар’єрі марафоні з часом 2:24:43. Переможці отримали по 20 000 євро.

Кенійець Амос Чангвоні (2:14:43) і німкеня Естер Якобіц (2:37:00) виграли Кельнський марафон у Німеччині.

Віктор Кіплагат (2:15:09) і Рут Матебо (2:44:17) виграли марафон у македонському Скоп’є.

Колишня переможниця Бостонського та Дубайського марафонів Воркнеш Дегефа з Ефіопії виграла напівмарафон Тренто в Італії з часом 67:48. Колишній дворазовий чемпіон світу з бігу на 5 км Муктар Едріс переміг у чоловічому напівмарафоні з результатом 60:30.

Абдерраахман Аферді з Марокко переміг на Цюріхському напівмарафоні в Сан-Себастьяні з часом 62:56. У жінок перемогла Ірен Пелайо з часом 74:21.

У США Джоанна Лайн (2:52:01) і Ділан Гаррітано (2:25:06) очолили First Energy Akron Marathon.

В Україні вихідними відбувся Київський марафон Незламності. На дистанції 42 км перемогли Юрій Давиденко з Хмельницька (2:27:46) і одеситка Олена Шевченко (3:04:16). У суміжному напівмарафоні першими прибігли Ольга Скрипак Нижник (1:17:50) і Максим Аненко (1:12:03).

Переможцями 6-го традиційного Рівненського напівмарафону стали Юрій Краст (1:17:24) і Юлія Жабіна (1:45:08).