Skip to main content
Новини спорту

Новини спорту: другий вікенд грудня 2023

У 29-му Чемпіонаті Європи з кросу SPAR European Cross Country Championships в Брюсселі змагалися 540 спортсменів із 37 країн. Змагання принесли історичні моменти для збірної Великобританії. Вона отримала 11 медалей, 7 з яких — золоті. Про все далі по черзі.

Каролін Б’єркелі Гровдал з Норвегії здобула свій третій титул поспіль у гонці серед жінок старшого віку. Це також була її десята особиста медаль. Гровдал здолала 9-кілометрову дистанцію за 33:40. На 45 секунд від неї відстала італійка Надія Баттоклетті (34:25), Еббі Доннеллі з Великобританії прийшла третьою (34:42).

Франція отримала свій перший в історії континентальний індивідуальний титул серед чоловіків завдяки Янну Шрубу. Він подолав дистанцію за 30:17, випередивши срібного призера норвежця Магнуса Тува Мигре (30:20), і бельгійця Робіна Хендрікса (30:22).

Меган Кіт здобула перемогу серед жінок U23. Вона перетнула фінішну лінію 7-кілометрової дистанції за 25:32. За нею інші медалі завоювали фінки Ілона Мононен (26:55) і Наталі Бломквіст (27:06). Золото серед чоловіків у категорії U23 дісталось британцю Уіллу Барнікоуту, який випередив француза Валентина Бреска. Обидва отримали однаковий час 23:42, а ще один британець Метью Стонієр (23:51) отримав бронзову медаль.

У змаганнях серед жінок до 20 років 17-річна Іннес Фіцджеральд показала блискучу першість, вигравши свій перший міжнародний титул на дистанції 5 км за 18:19. Аксель Ванг Крістенсен виграв чемпіонський титул серед чоловіків U20 за 16:09. Змішана естафета принесла перемогу Франції з часом 19:44.

Повні результати SPAR European Cross Country Championships 2023 можна подивитися за посиланням.

У Токіо на Чемпіонаті з бігу на 10 000 метрів перемогли Ріріка Хіронака (30:55.29) та Кадзуя Шіодзірі. Останній несподівано встановив новий рекорд Японії 27:09.80, покращивши свій персональний рекорд на 35 секунд.

10 грудня Гутені Шон та Мозес Кібет очолили Гуанчжоуський марафон у Китаї. Шон показав час 2:28:30, перемігши свого співвітчизника з Ефіопії Чімдесу Кумсу (2:33:13), а Кібет перемогла за 2:09:02 свого співвітчизника з Кенії Фелікса Кібітока (2:09:50).

Колишня олімпійська чемпіонка з бігу Рут Джебет з Бахрейну виграла Міжнародний марафон Мерсіна в Турції з новим найкращим результатом —  2:23:08. Серед чоловіків Бенард Кіпкорір фінішував першим за 2:09:33.

Кенійці Памела Ротіч (2:33:52) і Чарльз Мунерія (2:08:54) очолили Малазький марафон в Іспанії.

Кенійці Синтія Лімо за 2:33:01 і Пол Лонянгата за 2:15:42 перемогли на марафоні в Гонолулу в США.

Федеріка Сугамієлє (2:31:35) і Джузеппе Герратана (2:13:59) домінували на Maratona di Reggio Emilia в Італії.