Короткий огляд бігових подій 2023 року: рекорди та перемоги змагань з бігу

У 2023 році світовий спорт майже повністю відновився від викликів, спричинених пандемією коронавірусу, що відкрило дорогу до безпрецедентних спортивних досягнень. Зокрема, рік став особливим для бігу, де атлети не лише встановлювали нові рекорди, але й демонстрували неймовірну витривалість та майстерність. Сьогодні ми підготували огляд ключових бігових подій 2023 року.

Головні рекорди 2023 року

Кожен з цих рекордів є виявом фізичних та психологічних можливостей атлетів, які зуміли перевершити власні межі та підняти планку високих досягнень у світі легкої атлетики.

• Олександр Сорокін побив світовий рекорд у Вільнюсі, пробігши марафон, дистанція якого склала 100 км, за 6:05:35.
  • Агнес Нгетіч з Кенії побила світовий рекорд на дистанції 10 км у Брашові, Румунія, з результатом 29:24.
  • 24 вересня на Берлінському марафоні Тігіст Ассефа встановила світовий рекорд серед жінок з часом 2:11.53. Це перша ефіопка, яка встановила світовий рекорд у марафоні.
  • Берлінський марафон виграв Тамірат Тола з Ефіопії, встановивши світовий рекорд – 2:04:58.
  • В рижському забігу на 1 милю переміг 20-річний Гоббс Кесслер зі світовим рекордом 3:56,13. Серед жінок також є світовий рекорд. Його поставила Дірібе Велтеджі, пробігши за 4:20.98.
  • Келвін Кіптум побив світовий рекорд серед чоловіків та переміг у Чиказькому марафоні з часом 2:00:35.
  • Ефіопський марафонець Сісай Лемма досяг видатного успіху, здобувши перемогу у марафоні у Валенсії 3 грудня. Він встановив новий рекорд дистанції, подолавши її за 2:01:48, що дозволило йому піднятися на четверту позицію у світовому рейтингу бігунів на довгі дистанції.

Як бачимо, цьогоріч цілих 8 рекордсменів. Суперники вже виходять за певні межі можливого. Чи настане момент, коли хтось встановить рекорд, який неможливо буде побороти?

Визначні перемоги початку 2023 року

В лютому на 16-му півмарафоні в Рас-ель-Хаймі, ОАЕ Геллен Обірі виборола перемогу у жіночій категорії з часом 65:05. Серед чоловіків переміг Бенард Кібет, подолавши дистанцію за 58:45.

Геллен Обірі перемагає на етапі Діамантової ліги

Події основного сезону 2023 року

5 березня марафон у Токіо виграв Десо Гелміса з Ефіопії, показавши чудовий час 2:05:22. Розмарі Ванджіру з Кенії виграла Токійський марафон серед жінок за 2:16:28, встановивши особистий рекорд.

19 березня у відомому Нью-Йоркському півмарафоні Джейкоб Кіплімо з Кенії виграв з часом 61:31.

Були й захищені титули, де діючі рекордсмени підтвердили свої здобутки новими перемогами у змаганнях з бігу. 17 квітня Еванс Чебет з Кенії другий рік поспіль переміг у Бостонському марафоні. Він пробіг дистанцію за 2:05:54. Геллен Обірі перемогла серед жінок з часом 2:21:38.

23 квітня переможцем Лондонського марафону став Келвін Кіптум з Кенії, показавши другий найшвидший час в історії – 2:01:25. Сіфан Хасан з Нідерландів виграла Лондонський марафон у своєму дебюті за 2:18:33 і встановила новий європейський рекорд.

14 травня у Вільнюсі литовський бігун Олександр Сорокін встановив новий світовий рекорд у забігу на 100 кілометрів, подолавши дистанцію за 6 годин 5 хвилин 35 секунд.

27 серпня Віктор Кіплангат з Уганди виграв марафон Чемпіонату світу з легкої атлетики, встановивши рекорд чемпіонату світу з часом 2:06:55. Серед жінок забіг виграла Амане Берісо з Ефіопії з часом 2:24,23.

Віктор Кіплангат встановив рекорд Чемпіонату світу з легкої атлетики

Що відбувалося восени та на завершення 2023 року

10 вересня Агнес Нгетіч з Кенії побила світовий рекорд на дистанції 10 км у Брашові, Румунія, з результатом 29:24.

24 вересня на Берлінському марафоні Тігіст Ассефа встановила новий світовий рекорд у жіночому марафоні, фінішувавши з часом 2:11.53.  Шейла Чепкіруй та Магдалена Шаурі з Кенії здобули срібло та бронзу з марафонського бігу.

1 жовтня Перес Джепчирчір перемогла на дистанції 21 км на Чемпіонаті світу з легкоатлетичного бігу на шосе в Ризі, який відбувся 1 жовтня. Вона пробігла за 67:25. В забігу на дистанцію 1 милю 20-річний Гоббс Кесслер здобув перемогу, встановивши світовий рекорд із часом 3:56.13. У жіночій категорії перше місце зайняла Дірібе Велтеджі, яка також встановила рекорд, пробігши дистанцію за 4:20.98.

8 жовтня у марафоні в Чикаго Келвін Кіптум переміг з часом 2:00:35. Сіфан Гассан встановила новий європейський рекорд, фінішувавши за 2:13:44.

5 листопада Геллен Обірі, яка до цього виграла Нью-йоркський, додала до свого переліку нагород титул переможниці Бостонського марафону з часом 2:27:23. На другому місці — Летесенбет Гідей, на третьому — Шерон Локеді.

3 грудня ефіопський бігун Сісай Лемма здобув перемогу на марафоні у Валенсії, встановивши рекорд дистанції із часом 2:01:48.

Переважно перемоги у марафонських змаганнях здобували атлети з Кенії, Ефіопії та Уганди, що ще раз підтверджує, що ці країни продовжують залишатися найсильнішими у світі бігу.

Плануєте організувати власний спортивний марафон і показати, чого гідні наші спортсмени? Компанія IKS з радістю надасть технічне супроводження та обладнання для ваших змагань. Ми маємо понад 15 років досвіду в технічній організації спортивних подій різного масштабу, звертайтеся.