Skip to main content
Competitions

Новини спорту: перший вікенд 2024 року

Неймовірно вдалий початок календарного року видався у ефіопської бігунки Тігіст Кетема. Спортсменка показала найкращий час (2:16:07) в історії жіночого дебюту, з яким перемогла на Дубайському марафоні 7 січня, обійшовши Руті Агу (2:18:09) та чинну чемпіонку Деру Діду (2:19:29). У чоловічій гонці успіх своєї співвітчизниці повторив 19-річний легкоатлет Аддісу Гобена з результатом 2:05:01.

На Сяменському марафоні також не було рівних бігунам з Ефіопії. Найкращою серед жінок стала Бекелех Гудета (2:22:54). Її найближча переслідувачка – бронзова призерка світу Фатіма Еззахра Гардаді – фінішувала другою з часом 2:24:12, встановивши таким чином новий рекорд Марокко. У чоловічому забігу перемогу святкував Асефа Кебеде, його час – 2:06:46.

Чемпіонка світу з кросу Беатріс Чебет виграла Cross International Juan Muguerza (WA CC Tour Gold) на дистанції 7,62 км за 26:08.  Ефіопський легкоатлет Беріху Арегаві виграв чоловічу гонку на дистанції 9,7 км за 30:34, випередивши Родріга Квізеру з Республіки Бурунді (30:39) та олімпійського чемпіона, чемпіона світу з бігу на 3000 метрів з перешкодами Суфіане Ель Баккалі (30:41).

Срібний призер світу на дистанції 10 км Даніель Ебенйо здобув перемогу у своїй коронній дистанції на Campaccio Cross Country в італійському Сан-Джо́рджо-су-Ленья́но із часом 29:16. Серед жінок на дистанції 6 км першою фінішувала Франсін Нійомукунці (19:42).

Олімпійська чемпіонка 2016 року з бігу на 3000 метрів з перешкодами Рут Джебет виграла напівмарафон у турецькому місті Адан. ЇЇ час становить 71:55. Серед чоловіків найкращим став кенійський спортсмен Джеймс Кіпкогей Кіпкоеч із результатом 61:53.

Тріумф зіркового подружжя з Німеччини – Хендріка Пфеіффер та Естер Пфеіффер – на 38-ому Dreikonigslauf. Хендрік здолав 10 км за 29:43. Його дружина Естер за 33:57. Обоє піднялись на найвищу сходинку п’єдесталу пошани.