Skip to main content
Competitions

Велосипед для триатлону: на що звернути увагу при виборі

Триатлон —  це виклик самому собі. Подолати три дистанції — плавання, велоперегони та біг — до снаги лише витривалим і цілеспрямованим людям. А щоб підсилити свої шанси на успіх, важливо ретельно підібрати екіпірування. Правильний транспорт тут відіграє важливу роль.

Тож як вибрати велосипед, який підкорить трасу і допоможе вам дістатись фінішу першим? Розглянемо важливі нюанси, на які варто звернути увагу.

Визначте, який вам потрібен тип велосипеда

Існує декілька видів транспорту, які популярні в триатлоні.

 1. Шосейні велосипеди — універсальні, підходять для новачків та аматорів. Вони зручні, легкі та ідеальні для тренувань на різних типах доріг.
 2. Триатлонні або тайм-тріальні велосипеди — спеціалізовані моделі, розроблені для максимального зниження аеродинамічного опору. Вони мають особливу геометрію рами, що дозволяє зменшити навантаження на ноги й збільшити швидкість, що особливо важливо на довгих дистанціях.
 3. Гровеловий велосипед — універсальний варіант, який підходить як для шосейних, так і для ґрунтових доріг. Він не такий швидкий, як шосейний або тайм-тріальний, але це гарний вибір для початківців або тих, хто тренується на різній місцевості.

Протестуйте кілька моделей, перш ніж прийняти остаточне рішення.

Враховуйте аеродинаміку

Спортсмен тестує велосипед в аеродинамічній трубі

Аеродинамічний опір — це головна сила, що протидіє велосипедисту під час їзди. Чим він вищий, тим більше зусиль потрібно докладати для підтримки певної швидкості. У триатлоні, де економія сил є ключовою для успіху на всіх трьох етапах, аеродинаміка транспорту матиме значний вплив на ваш результат.

При виборі аеродинамічного велосипеда важливо звертати увагу на певні конструктивні особливості, які допомагають зменшити лобовий опір та покращити загальну продуктивність.

 • Інтегровані гальма. Дискові або ободні гальма, вбудовані в раму та вилку, забезпечують більш обтічну форму та зменшують лобовий опір.
 • Глибокі обідки коліс. Вони покращать аеродинаміку, особливо на рівнинних ділянках та при їзді з помірною швидкістю.
 • Обтічна рама. Вона повинна бути сконструйована так, щоб мінімізувати турбулентність повітря. Шукайте велосипеди з тонкими трубами, прихованими тросами та інтегрованими компонентами.

Крім самого транспорту, важлива й ваша позиція на ньому. Аеродинамічна посадка з низько опущеною головою та витягнутими руками значно зменшить лобовий опір.

Підберіть правильний розмір рами

Транспорт важливо підбирати відповідно до зросту та анатомічних особливостей спортсмена. Неправильний розмір рами велосипеда призведе до дискомфорту, зниження ефективності та травм. Використовуйте таблиці габаритів, які можна знайти на сайтах виробників або в спеціалізованих магазинах.

Загальна таблиця розмірів велосипедів

Обов’язково протестуйте транспорт перед покупкою. Переконайтеся, що вам комфортно сидіти на велосипеді, руки зручно розташовані на кермі, а ноги не стикаються з рамою при обертанні педалей.

Оберіть матеріал велосипеда

Алюмінієві велосипеди для триатлону

Велосипеди можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

 • алюміній;
 • карбон;
 • титан.

Для початківців і тих, хто шукає бюджетний варіант, алюміній є чудовим вибором завдяки своїй доступності та надійності. Карбоновий велосипед підходить для тих, хто прагне досягти вищих результатів і готовий інвестувати в легкість та комфорт.

Титан є вдалим вибором для спортсменів, які цінують міцність і довговічність, проте готові витратити більше на транспорт для триатлону.

Зверніть увагу на колеса

Колеса відіграють значну роль у динаміці велосипеда, впливають на його швидкість, маневреність та керованість. Як же вибрати ті, які допоможуть вам підкорити триатлонну трасу?

 • Оцініть вагу

Легкі колеса роблять велосипед динамічнішим. Вони покращують розгін та прискорення. Важкі ж колеса більш міцні та стійкі до пошкоджень, але роблять велосипед інертнішим.

 • Оберіть тип покришок

Шини з меншим опором коченню забезпечують вищу швидкість на рівних дорогах. А з агресивним протектором краще підходять для пересіченої місцевості та ґрунтових доріг.

Виберіть трансмісію

Трансмісія з великим діапазоном передач дозволяє комфортно їздити на будь-яких трасах

Трансмісія — це серце велосипеда, яке перетворює вашу силу на рух. Від її надійності, точності та діапазону передач залежить не лише комфорт, але й ефективність їзди. Сучасні велосипеди для триатлону оснащені різноманітними системами трансмісії, але найпопулярніші 11-швидкісні та 12-швидкісні групсети.

11-швидкісні групсети пропонують широкий діапазон передач, достатній для більшості триатлонних дистанцій. Вони простіші в обслуговуванні та дешевші.

12-швидкісні групсети мають ще ширший діапазон передач. Це особливо корисно на складних трасах, де постійно змінюється рельєф. 12-швидкісні трансмісії забезпечують більш плавне та точне перемикання передач, завдяки чому їзда на велосипеді ефективніша, а компоненти менше зношуються.

При виборі велосипеда для триатлону врахуйте всі поради, щоб досягти найвищого рівня комфорту та ефективності на змаганнях. Не забувайте також про регулярне обслуговування транспорту, щоб уникнути неприємних сюрпризів під час гонки.

Команда IKS з радістю допоможе вам у технічній організації триатлону. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке відповідає специфіці змагання. Звертайтесь!

Ivan Kachkivskyi

Author Ivan Kachkivskyi

More posts by Ivan Kachkivskyi